Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

DAN BOLESNIH U RENIĆIMA

“Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine Crkve! Oni neka mole nad njim, mažući ga uljem u ime Gospodnje pa će molitva vjere spasiti nemoćnika; Gospodin će ga podići, i ako je sagriješio, oprostit će mu se!” Jak 5, 14-15

Na spomendan Gospe lurdske i Dan bolesnika u Staračkom domu Renići – Kazaginac kod Buškog Jezera fra Jure je proslavio Misu i podijelio sakrament ispovijedi i bolesničkog pomazanja osobama koje borave u ovom domu i provode svoje zrele dane.

Velik broj štićenika je iz naše župe i livanjskog kraja. Susreti su bili ispunjeni radošću i veseljem. Uz fra Juricu bili su i župljani župe koji su darivali starije osobe.

U ovom vremenu kad svatko živi svoj život i u nama je sve više empatije prema ljudima ne zaboravimo naše starije, bake i djedove, te neka ne budu zaboravljeni i sami, nego neka osjete našu kršćansku ljubav i blizinu. Zahvaljujemo ravnatelju i osoblju koji su nam omogućili dolazak i susret.