OSTANI S NAMA

OSTANI S NAMA, GOSPODINE!

Ostani s nama Gospodine, od jutra do večeri našeg života.
Ostani s nama , u svijetlom danu i u najtamnijoj noći.
Ostani s nama i sa cijelom svojom Crkvom.
Ostani s nama kad te želimo ponijeti u ovaj svijet i dati svjedočanstvo za tebe.
Ostani s nama  svojom milošću i dobrotom, svojom svetom riječju i sakramentom, svojom utjehom i blagoslovom.
Ostani s nama  kada nad nas dođe noć nevolja i jada, straha i sumnje, noć gorke smrti.
Ostani s nama i sa svim vjernima tvojim koji žele slušati tvoj glas i glas tvoga oca.
Ostani s nama  kojima si dao ovaj sveti trenutak doživljaja tvoga preobraženja.

PRATITE NAS!

Pratite nas na Facebooku i Instagramu za još više inspirativnih slika, priča i vijesti o našoj župi.

ONAKAV KAKAV JESAM

BL. ALOJZIJE STEPINAC

SVIJEĆNICA

2. VELJAČA 2024.

Svete mise i blagoslov svijeća u 9 i 11 sati u župnoj crkvi.

OBRAĆENJE SVETOG PAVLA

SVETI ANTUN PUSTINJAK

BOGOJAVLJANJE

SV. ANĐELA FOLINJSKA

MARIJA BOGORODICA

PAPA BENEDIKT XVI.

NOVOGODIŠNJA ODLUKA

SVETA OBITELJ

SVETI IVAN APOSTOL

VESEJE TI NAVJEŠĆUJEM

BADNJI DAN

VEĆ SE BLIŽI

BOŽIĆ

Onaj koji je rođen na Božić,
Nije s nama živio na probu,
Nije na probu umro,
Nije na probu ljubio.
On je da i govori da,
Neopozivi Božji da
Nama, čovječanstvu, svemiru,
Ovaj da nas može nositi
Može nas izvući iz užurbanosti,
Nesigurnosti, polovičnosti, popustljivosti.
On nas želi pratiti i tako nas osposobljavati
Da sami budemo DA,
Ne na pokus, ne polovično
I ne samo »da, ali..«
O kad bismo mi doživjeli njegov DA
U nama, nad nama, oko nas.
I kad bi drugi doživjeli DA
Po nama.
Mi smo očekivali natčovjeka
a ti si nam poslao malo dijete.
Mi smo očekivali vladara,
a ti si nam poslao brata.
Mi smo bili u nemiru i strahu
a ovdje je sada radost.
Bili smo u raljama vlasti,
a ovdje svjetlo.