SVETI ANTUN PADOVANSKI

PRATITE NAS!

Pratite nas na Facebooku i Instagramu za još više inspirativnih slika, priča i vijesti o našoj župi.

TIJELOVO 2024.

PRESVETO TROJSTVO 2024.

DJEVO MARIJO

VAZMENA OSMINA

ALELUJA

SVETI JOSIP

SVETI JOSIPE, MOLI ZA NAS!

O, sveti Josipe, čija je zaštita tako velika, tako jaka, tako izravna pred Božjom krunom, stavljam u Tebe svoje potrebe i želje. O, sveti Josipe, pomozi mi svojim snažnim zagovorom i izmoli za mene od svog djevičanskog Sina sve duhovne blagoslove, kroz Isusa Krista, našega Gospodina, tako da, jer sam vezan/a Tvojoj nebeskoj snazi, mogu iskazati svoju zahvalu i poštovanje najljubljenijem Ocu. O, sveti Josipe, nikad se ne ću moći umoriti promatrajući Isusa kako spava u Tvojim rukama. Ne usuđujem se prići dok se On odmara u blizini Tvoga srca. Zagrli ga u moje ime i poljubi Njegovu nježnu glavu za mene, i zamoli ga da mi uzvrati poljubac kad udahnem posljednji uzdah. Sveti Josipe, zaštitniče umirućih, moli za nas. Amen.

OSTANI S NAMA

OSTANI S NAMA, GOSPODINE!

Ostani s nama Gospodine, od jutra do večeri našeg života.
Ostani s nama , u svijetlom danu i u najtamnijoj noći.
Ostani s nama i sa cijelom svojom Crkvom.
Ostani s nama kad te želimo ponijeti u ovaj svijet i dati svjedočanstvo za tebe.
Ostani s nama  svojom milošću i dobrotom, svojom svetom riječju i sakramentom, svojom utjehom i blagoslovom.
Ostani s nama  kada nad nas dođe noć nevolja i jada, straha i sumnje, noć gorke smrti.
Ostani s nama i sa svim vjernima tvojim koji žele slušati tvoj glas i glas tvoga oca.
Ostani s nama  kojima si dao ovaj sveti trenutak doživljaja tvoga preobraženja.

BL. ALOJZIJE STEPINAC

SVIJEĆNICA

2. VELJAČA 2024.

Svete mise i blagoslov svijeća u 9 i 11 sati u župnoj crkvi.

OBRAĆENJE SVETOG PAVLA

SVETI ANTUN PUSTINJAK

BOGOJAVLJANJE

SV. ANĐELA FOLINJSKA

MARIJA BOGORODICA

PAPA BENEDIKT XVI.

NOVOGODIŠNJA ODLUKA

SVETA OBITELJ

SVETI IVAN APOSTOL

VESEJE TI NAVJEŠĆUJEM

BADNJI DAN

VEĆ SE BLIŽI

BOŽIĆ

Onaj koji je rođen na Božić,
Nije s nama živio na probu,
Nije na probu umro,
Nije na probu ljubio.
On je da i govori da,
Neopozivi Božji da
Nama, čovječanstvu, svemiru,
Ovaj da nas može nositi
Može nas izvući iz užurbanosti,
Nesigurnosti, polovičnosti, popustljivosti.
On nas želi pratiti i tako nas osposobljavati
Da sami budemo DA,
Ne na pokus, ne polovično
I ne samo »da, ali..«
O kad bismo mi doživjeli njegov DA
U nama, nad nama, oko nas.
I kad bi drugi doživjeli DA
Po nama.
Mi smo očekivali natčovjeka
a ti si nam poslao malo dijete.
Mi smo očekivali vladara,
a ti si nam poslao brata.
Mi smo bili u nemiru i strahu
a ovdje je sada radost.
Bili smo u raljama vlasti,
a ovdje svjetlo.