SVETI ILIJA REŠETARICA

PRATITE NAS!

Pratite nas na Facebooku i Instagramu za još više inspirativnih slika, priča i vijesti o našoj župi.

SVETI IVO

PRVA PRIČEST 2024.

SVIBANJSKA POBOŽNOST 2024.

HODOČAŠĆE GOSPI OLOVSKOJ

EUHARISTIJSKO KLANJANJE

BLAGOSLOV POLJA 2024.

SRETAN USKRS

VELIKI TJEDAN 2024.

BIO SAM TAMO

NE PROPUSTITE!

Označite svoje kalendare za 22. ožujka 2024. godine, jer ćemo taj dan zajedno proći putem vjere, umjetnosti i zajedništva.

Program će započeti obredom križnog puta u 17 sati, gdje ćemo u molitvi pratiti Isusove posljednje trenutke. Nakon toga naša duhovna obnova nastavit će se svetom misom.

Večer će kulminirati monodramom “Bio sam tamo”, djelom našeg dragog Pere Eranovića. Kroz oči rimskog centuriona Marcela Galija, suočit ćemo se s potresnim svjedočanstvom koje preispituje vjeru, sudbinu i čuda koja su oblikovala temelje naše vjere.

13 UTORAKA SV. ANTI

MILOSTINJA

ISPOVIJED NEMOĆNIH

USKRSNA ISPOVIJED

PEPELNICA

KORIZMA 2024.

DAN BOLESNIKA

STEPINČEVO

SVETI BLAŽ

DEVETNICA SV. JOSIPU

SRETNA NOVA GODINA

SRETAN BOŽIĆ

BLAGOSLOV OBITELJI 2023.

SVETE MISE ZA BOŽIĆ

ISPOVIJED U PODHUMU

NOVI BANJOLUČKI BISKUP

ŽIVOTOPIS

Don Željko Majić rođen je u Drinovcima 28. ožujka 1963. Gimnaziju je pohađao u sjemeništu u Dubrovniku (1977.–1981.). Nakon vojne službe u Srbiji (1982.–1983.) studirao je filozofiju i teologiju na Vrhbosanskoj visokoj teološkoj školi u Sarajevu. Za svećenika je zaređen po rukama biskupa Pavla Žanića u Mostaru, 29. lipnja 1988.

Nakon ređenja obavljao je različite službe: upravitelj Svećeničkog doma (1988.–1989.), župni vikar župe Katedrala u Mostaru (1989.–1993.). Godine 1993. poslan je u Rima te je na Papisnkom sveučilištu Lateran 1995. postigao licencijat iz Pasoralne teologije („Problemi pastorali nella Diecesi di Trebinje durante la dominazione ottomana e la cura pastorale di Propaganda Fide“).

Po povratku u Biskupiju ponovo je imenovan župnim vikarom u katedrali u Mostaru. Osim toga, bio je biskupov tajnik (1997.–2000.), zatim župnik župe Blagaj-Buna, potom vicerektor Papinskog hrvatskog zavoda sv. Jeronima u Rimu (2006. – 2012.).

Godine 2012. imenovan je generalnim vikarom (do 2021.) Od 2019. ravnatelj je Caritasa biskupjâ Mostar-Duvno i Trebinje-Mrkan.

BOŽIĆNE ISPOVIJEDI 2023.