Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

KOD SESTARA U ŽABLJAKU

Družba sestara Služavke malog Isusa 5. travnja započele su veliku devetnicu Presvetom Srcu Isusovu prigodom 50 godina posvete sestara Isusu. Na šesti petak 10. svibnja kada mjesna crkva proslavlja Merčevo – spomendan blaženog Ivana Merza, svetu misu je predvodio i adoraciju fra Jurica iz Podhuma.

Nakana ove svete mise i klanjanja bila je molitva da Presveto Srce Isusovo nagradi pokojne sestre Služavke Malog Isusa, te sve dobročinitelje i one koje su im povjerene u skrbi i pastoralnom djelovanju.

Fra Jurica je u propovijedi napravio poveznicu blaženog Ivana Merza i Presvetog Srca Isusova. Njegov život mnogima može biti neiscrpno duhovno vrelo i riznica duhovnih misli i preporuka kako kroz osobnu posvetu i potpunu predanost Srcu Isusovu zajedno s blaženikom molimo: “Učini Isuse srca naša da budu poput srca Tvoga!”