Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

LITERARNI NATJEČAJ OGRANKA MATICE HRVATSKE U LIVNU

Ponos naše župe: Priznanje mladim talentima

U duhu zajedništva i poticanja mladih na kreativno izražavanje, s velikim ponosom dijelimo vijest o uspjehu dviju naših mladih župljanki, Eve Hijacinte Eranović i Katarine Cikoje. Na tradicionalnom literarnom natječaju Ogranka Matice hrvatske u Livnu, održanom 26. siječnja 2024. godine, naše su talentirane učenice nagrađene za svoje iznimne literarne radove, koji su bili inspirirani temama bliskima srcu naše zajednice.

Eva Hijacinta Eranović, svojim je radom vješto usporedila život nekad i sada, pružajući uvid u promjene koje su obilježile naše svakodnevne živote. Katarina Cikoja, s druge strane, odlučila je pisati o svom didu, čime je odala počast vrijednostima i tradiciji koja nas uči važnosti obitelji i korijena.

Iskrene čestitke Evi i Katarini na ovom velikom postignuću! Želimo im puno sreće i uspjeha u daljnjem školovanju i pisanju.