Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

Molitva za žrtve Vukovara i Škabrnje

U povodu 32. obljetnice pada Vukovara i Škabrnje, u subotu, 18. studenoga naši vjernici su molili i upalili svijeća za vukovarske i škabrnjske žrtve, ali i sve hrvatske žrtve i branitelje iz Domovinskoga rata.

Pola sata prije svete mise molila se krunica koju su molili najmlađi župljani – naši framaši a misno slavlje predvodio je župnik fra Jure.

Nakon misnoga slavlja uslijedilo je paljenje svijeća i molitva u crkvenom dvorištu kod Kalvarije. Molitveno zajedništvo vjernika  pred križevima uz molitvu Anđeo Gospodnji i za sve pokojne, te upaljene lampione u rukama djece ove župe znak su postojane nade u novu budućnost, koja se istinito spominje prošlosti i koja donosi snagu pružanja ruke pomirnice koja čezne za oproštenjem.

U 18.sati i 11 minuta zazvonila su zvona svetog Ive za Grad Heroj i sve branitelje s vapajem nikad više rata i neka mir bude u svim srcima, jer iz krika i boli niknut će cvijeće te narod nikad zaboravit neće VUKOVAR.