Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

NAŠI FRAMAŠI U LJUBUNČIĆU

U nedjelju, 12. studenog u crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Ljubunčiću održana su primanja i obećanja Frame Ljubunčić pod geslom: “Gle, kako je dobro i kako je milo, kao braća zajedno živjeti!” (Ps 133,1). Svoje “Evo me!”

Obred je predvodio fra Nikola Livaja, duhovni asistent Frame Nova Bila. Fra Nikola je u svojoj propovijedi istaknuo tri važne osobine koje trebaju krasiti svakog framaša, a to su: besplatnost, malenost i sloboda. Trebamo birati život u jednostavnosti, odricanju i odlučiti se za solidarnost s malenima. Također, pozvao nas je da ne budemo framaši samo na svečanim događanjima i susretima nego da u svakoj prilici budemo svjesni svog identiteta i pripadnosti franjevačkoj zajednici. 

Framaši iz Livna, Podhuma, Vidoša, Bile, Suhog Polja, Nove Bile i Jajca što su svojim dolaskom uljepšali su ovaj dan framaša iz Ljubunčića.