Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

Palestinci i Izraelci imaju pravo živjeti u miru

Svaki rat je poraz. Ratom se ništa ne rješava. Ništa. Sve se postiže mirom, dijalogom.

Papa Franjo to neprestano ponavlja, za sve sukobe u svijetu, a u posljednje vrijeme posebno upravljajući svoj pogled na Ukrajinu i Svetu zemlju, mjesta za koja su apeli svakodnevni, poput današnjega, upućenoga putem videoporuke koju je realizirala Papina svjetska molitvena mreža, koju je on sâm zamolio da organizira posebnu molitvenu kampanju za mir u svijetu i u Svetoj zemlji.

Svi osjećamo bol ratova. Znate da su od kraja Drugoga svjetskog rata ratovi bjesnili u raznim dijelovima svijeta. Kada su daleko možda ih ne osjećamo tako snažno. Dva su rata vrlo blizu i potiču nas da reagiramo: Ukrajina i Sveta zemlja.

Dva bratska naroda

To što se događa u Svetoj zemlji – rekao je – vrlo je ozbiljno.

Palestinski narod, narod Izraela, imaju pravo na mir, imaju pravo živjeti u miru; dva bratska naroda.

Dijalog i pregovori za mir

Papin je zahtjev stoga, ponovno, molitva za mir u Svetoj zemlji.

Molimo kako bi se sporovi riješili dijalogom i pregovorima, a ne s mnoštvom mrtvih na obje strane. Molim vas, molimo za mir u Svetoj zemlji.

(Vatican News)