Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

Proslava svetkovine Bogojavljenja

U župnoj zajednici svetog Ivana Krstitelja u Podhumu kod Livna u subotu, 6. siječnja 2024. svečanim misnim slavljem je proslavljena svetkovina Bogojavljenja (Sveta Tri Kralja) i Dan svetog djetinjstva.

Na početku svetog misnog slavlja obred blagoslova vode i soli pozvao je okupljene vjernike na važnost blagoslova u životu kršćanina te što znači voda i sol za čovjeka. Fra Jurica je blagoslovio okupljeni narod a za oltarom je služio naš bogoslov fra Ante Pavić iz Vržerala.

Fra Jurica je u propovijedi govorio o svetim mudracima koji su nam toliko bliski da nas pozivaju da u svom kršćanstvu poput njih budemo: zagledani u nebo, krenemo na hodočašće života, radimo zajedno i ne bojimo se pogrešaka života. Oni su slijedili svoju zvijezdu i našli Novorođenog Kralja te se kući vratili drugim putem zaobilazeći Heroda.

U susretu s Isusom ljudi se mijenjaju toliki su primjeri: od Pavla, dvojice za Emaus, Petra, Marije Magdalene, Franje Asiškog, Majke Tereze i brojnih ljudi koji su u susretu s Isusom krenuli novim putem oduševljavajući druge ljepotom susreta s Kristom jedinim spasiteljem ovog svijeta i onim koji jednini čovjeku može vratiti radost, smisao i ljepotu života.