Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

PROSLAVLJENO PETROVO NA GORICI

Samostan svetog Petra i Pavla na Gorici kod Livna za svoj patron pripremao se kroz tri dana molitveno-duhovnim programom. Na uočnicu i sam dan svete mise je imao fra Velimir Bavrka, župnik iz Viteza, koji je zajedno s vjernicima promišljao i porukama svetog Petra i Pavla te o našem kršćanskom životu i vjerničkoj praksi. Samostanska crkva kroz ove dane bila je ispunjena vjernicima koji rado dolaze na Goricu.

Ovi dani su dio duhovno-kulturno-povijesne manifestacije Naša Gorica koja privuče velik broj ljudi. Samostan Gorica je uistinu duhovni centar i oaza kulture ovog našeg kraja i šire te iz godine u godinu franjevci ponude lijep program koji je u ovom našem vremenu prigoda za nadahnuće i motivaciju živjeti život kvalitetnije i smislenije.