Prvi zavjeti fra Ante Pavića

Dana 10. srpnja na 15. nedjelju kroz crkvenu godinu u samostanskoj crkvi apostolskih prvaka Petra i Pavla na Gorici u Livnu upriličeni su prvi zavjeti.

Svoje prve privremene zavjete položili su trojica novaka Bosne Srebrene pod svetom misom u 10 sati u rukama mnog. oca provincijala fra Zdravka Dadića koji je i predvodio misu.

Zavjetovanici su: fra Gabrijel Slomo, fra Benjamin Vrdoljak i naš fra Ante Pavić iz Vržerala.

Ovim činom priveli su kraju godinu kušnje (novicijata) koju su proveli na Gorici pod vodstvom meštra fra Marka Ešegovića.

Otac provincijal u svojoj homiliji posebno je naglasio važnost ljubavi osobe prema svojim bližnjima i onima u potrebi te da nemamo ljubavi prema Bogu ukoliko je nemamo prema drugome čovjeku. Naglasak je također stavio i na problemu duhovne praznine.

Poslije svete mise zavjetovanici s rodbinom i fratrima uputili su se u samostansku blagovaonicu na svečani ručak.

fra Robert Bašić