Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

“NEOBIČNO” ŠPANJOLSKO-NJEMAČKO-HRVATSKO VJENČANJE

Dana 21. srpnja u crkvi svetog Ivana Krstitelja u Podhumu imali smo neobično vjenčanje Jakova Blaževića i Jenifer Naranjo Garcia. Jakov je sin pokojnog Martina i Katice Blažević rodom iz Podhuma a žive u Njemačkoj a Jenifer kći Epifania Naranjo Garcia i Ursule rođ. Mucha. Otac od Jenifer je iz Španjolske koji je došao poslom u Njemačku i upoznao njezinu mamu Ursulu.

Neobično ali ipak tradicionalno kršćansko vjenčanje, dvoje mladih ljudi koji poštuje običaje i živi od svoje vjere. Obred vjenčanja predvodio je fra Luka Šarčević, dugogodišnji dušobrižnik i župnik na njemačkim župama trenutno župni vikar u biloj kod Livna. Koncelebrirao je fra Jure a pjevala je Lucija Omazić.

Ovo vjenčanje je posebno po tome što su svatovi pred crkvu došli ne u automobilima i trubeći svojim automobilskim sirenama, nego lagano u svadbenoj povorci predvođeni barjacima i pjesmom i svirkom na harmonici našeg Tonija Pavića. Zaista svečano i jednostavno vjenčanje kao nekada. Živjeli mladenci!