Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

“SPOJIMO LIVANJSKE CRKVE”

Biciklistički klub “LIVNO” dana 30.07. (nedjelja) organizirao je drugu po redu biciklijadu “SPOJIMO LIVANJSKE CRKVE” Prije dvije godine rodila se ideja da se biciklom obiđu sve livanjske crkve te se pokusna vožnja odvozila te 2021. godine da bi prošle godine biciklistički klub organizirao 1. biciklijadu na koju se odazvalo preko 60 biciklista livanjskog kraja.

Ove godine bilo je oko 100 biciklista koji su sudjelovali iz raznih krajeva. Najviše je bilo domaćina iz livanjskih župa, Sinja, Rame, Zagreba, Gruda i Posušja. U Podhumu biciklisti su došli početkom pučke mise. Župnik fra Jure sve ih je pozdravio i zaželio ih uspjeh te da ih prati zagovor svetog Ive. Bicikli su u kratko predahnuli osvježili se uz naše ministrante i župljane te nastavili dalje. Čestitamo im na ovoj biciklijadi i neka bude tradicija kako bi se svake godine okupili i potaknuli ljude na zdrav način života i upoznavanje našeg kraja. Kao što i poslovica veli: “U zdravom tijelu zdrav duh”.