Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

SVETA ANA – ZAŠTITNICA SELA GOLINJEVO

“Danas slavimo majku Blažene Djevice Marije. Sveta Ana je velikodušna, milostiva, milosti puna, kao što kaže i njeno ime. Dok joj se molimo sjetimo se u molitvi svojih majki. Kao i brojnih žena koje žele biti majke. Neka moćni zagovor svete Ane, Blažene djevice Marije i svetog Ive pomogne brojnim mladim ženama i obiteljima kako bi i oni osjetili onu radost koje su osjetile svete velike žene Ana i Elizabeta kad im je Bog udijelio milost roditi dijete koje su godinama strpljivo čekale.” Riječi su fra Marka Ešegovića, gvardijana s Gorice kod Livna, koji je ove godine predvodio svečano misno slavlje u Golinjevu.

“O, sretna i blažena sveta Ano, mati Majke Isusove Marije, koja si molitvom, suzama i postom od Boga isprosila kćer Mariju, nju pojmljivo odgajala i pazila i napokon je u hramu prikazala! Molimo te ponizno da nas svojoj kćeri preporučiš, neka nam ona u svakoj potrebi bude u pomoći. Ako ti za nas od nje štogod zaprosiš, nadamo se da ćemo to i zadobiti, jer je ona na ovom svijetu tebi bila poslušna, i sada će na nebu uslišiti molitvu tvoju. Amen.”