Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

SVETI NIKOLA NA REŠETARICI

Prvi hrvatski kanonizirani svetac, sveti Nikola Tavelić je suzaštitnik i crkve i svetog mjesta na Rešetarici. U nedjelju 12. studenog u 15 sati proslavili smo svetu misu s nakanom za sve pokojne branitelje naše župne zajednice. Sveti Nikola, franjevac i svećenik, pokazao je kako se širi i brani vjeru te i nama danas ostaje kao svijetli uzor i primjer živjeti od vjere i za vjeru. To su i naši branitelji činili, stoga je lijepa prigoda o spomenu svetoga Nikole Tavelića spomenuti se pokojnih branitelja i onih živih kako bi i oni živjeli od vjere i za vjeru. S tim mislima fra Jurica je protkao meditaciju o svecu zaštitniku Rešetarice i branitelja.

Manji broj vjernika došao je na svetu misu a i jaka kiša te pravi jesenski dan mnoge je vjernike odvuklo od ideje biti na Rešetarici.