Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

Traži mir i za njim idi!

Ovogodišnji XXIV. Framafest održan je 28. listopada u Sarajevu pod geslom: „Traži mir i za njim idi“ (Ps 34,15).  Nositelj ovogodišnjeg festivala je Nacionalno vijeće Franjevačke mladeži u BiH, a domaćin je Područno bratstvo Frame Bosne Srebrene. Ovaj XXIV. Framafest okupio je oko 900 framaša na jednom mjestu iz 32 bratstava Frame Bosne i Hercegovine što je najveći broj Frama koje su do sada prisustvovale na Framafestu.

Cjelodnevni program započeo je okupljanjem framaša u pastoralnom prostoru Franjevačkog samostava sv. Ante u Sarajevu na Bistriku. Sveta misa započela je u 12h, a misu je predvodio provincijal bosanske franjevačke provincije fra Zdravko Dadić u koncelebraciji s duhovnim asistentima.

Nakon Svečanog Misnog slavlja  uslijedili su lunch paketi za sve framaše.

Festival je započeo u 16 sati u Bosanskom kulturnom centru.

Svečano otvorenje Framafesta je proglasila nacionalna predsjednica Petra Bračić, nakon čega je nastupio prošlogodišnji pobjednik Frama Međugorje s pjesmom „Daj mi biti Tvoj“.

Na ovom Framafestu nastupilo je 18 bratstava Franjevačke mladeži:

 1. Frama Bugojno – Molitva
 2. Frama Čerin – Ljubav što ne umire
 3. Frama Čitluk – Dom
 4. Frama Gradnići – Uz Tebe
 5. Frama Humac – Mir u Tebi
 6. Frama Kiseljak – Mir u tišini
 7. Frama Kreševo – Potraži mir
 8. Frama Livno – Daje mi svoj mir
 9. Frama Ljubunčić – Daj mi svog Duha
 10. Frama Međugorje – Malo Neba
 11. Frama Mostar – Vjerujem
 12. Frama Novi Šeher – U tamu moju ulaziš
 13. Frama Podhum – Gospodine
 14. Frama Podmilačje – Traži mir
 15. Frama Posušje – Trebaš mi
 16. Frama Široki Brijeg – Svjetlo
 17. Frama Tomislavgrad – Zauvijek Tvoj
 18. Frama Vitez – Sav je moj mir u Tebi

U revijalnom dijelu programa nastupio je Antonius Bend.

Prema odluci stručnog žirija kojeg su činili fra Velimir Bavrka, s. Mira Bliznac i fra Marin Karačić za pobjednika ovogodišnjeg Framafesta je izabrana Frama Kiseljak s pjesmom „Mir u tišini“. Frama Kiseljak je ujedno osvojila i nagradu za najbolji scenski nastup.