Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

ZAHVALA ZA KRUH I PLODOVE

U nedjelju 15. listopada pod obje svete mise zahvalili smo Bogu za plodove zemlje i svagdanji kruh života. Naši ministranti i framaši animirali su svete mise pjesmom i molitvom te pročitali molitvu vjernika koju su sami sastavili kao izraz svojih želja i čežnji upućenih Bogu izvoru života i svake zahvalnosti. Fra Jurica je u prigodnoj propovijedi progovorio o nezahvalnom čovjeku današnjice koji nije više kruha gladan nego guši se u izobilju dok na drugim krajevima svijeta pa i u našoj sredini umire se i ljudi su željni hrane i blagostanja. Na misama je bilo lijepi broj naših vjernika kao i učenika osnovne i srednjih škola.

Oltar su prigodno ukrasili vrijedni ljudi naše župe organizirani oko Draška, Senke, Ante i Snježane Grabovac. Oni su plodovima zemlje lijepo aranžirali oltar. Kruh je ispekla Klaudija Klišanin a njezina kćer Mara pomogla je da sve bude uredno i estetski lijepo i dostojanstveno sakralnog prostora.