ZNATE LI TKO JE AUTOR FRAMINE PJESME?

Frama Podhum ove godine po prvi put je nastupila na Festivalu duhovne glazbe Framafst koji je ove godine bio u Sarajevu. Nastup Lucije Omazić i pjesma ostala je zapažena i mnogi poznavatelji duhovne glazbe pozitivno ocjenjuju glazbu, tekst i sami nastup koji je ohrabrujući i poticajan za malu župnu zajednicu i framu i mlade okupljene oko ove lijepe priče.

Autor glazbe, teksta i aranžmana pjesme “Gospodine” je mladi i talentirani kantautor Josip Štrkalj. Rođen u Jajcu trenutno živi i radi u Austriji. Poznat u glazbenom svijetu i autor brojnih skladbi za poznate glazbenike ovih naših prostora. Prvi put okušao se u duhovnoj glazbi a o svemu sam Josip kaže:

“Dobio sam poziv od fra Jurice Periše da napravim pjesmu za njihovu Framu Podhum, rado sam prihvatio – pogotovo kad sam čuo Luciju Omazić kako pjeva. Izvrstan vokal, dinamičan, snažan i emotivan. Odmah sam napisao tekst i glazbu te izabrao jedne od najboljih svirača u Hrvatskoj. Pjesma opisuje put jednog običnog čovjeka koji je prazan i traga za ljubavlju te shvaća da je može naći samo u Kristu nakon čega mu život odbija smisao i svrhu.

Lucija je stavila konačan pečat na sve to dala pjesmi život izvrsnom interpretacijom. Dali smo sve od sebe i bila mi je velika čast sto sam dio ovog projekta, jer volim raditi sa predanim i talentiranim ljudima kao sto je Lucija i svakako joj želim jako uspješnu karijeru na glazbenom nebu ako nastavi ovakvim tempom. Nadam se da će ljudi prepoznati kvalitetu, a mi ćemo se truditi da budemo sve bolji.”

Nedavno smo se svi uspjeli okupiti i susresti u našem Livnu. Divno je bilo vidjeti mlade i talentirane ljude kako se druže i razmišljaju o budućim projektima te kako svojom kreativnošću i talentom osmisliti ovo naše vrijeme. U znak zahvalnosti Josipu i Luciju poklonili smo im dvije fotografije našeg Ivana Krželja kao uspomenu na Livno i duh ovog našeg kraja.