Župa sv. Ivana Krstitelja

Podhum, Livno

ŽUPNI VRT U PODHUMU

Crkvu u Podhumu posebno uljepšava crkveno dvorište svetog Ive koje je lijepo osmišljeno i redovno se uređuje kao i vrt u neposrednoj blizini župne kuće. Proljeće koje je ove godine imalo više kišnih nego sunčanih dana učinilo je kašnjenje vegetacije i povrtnih kultura koje uspijevaju u našem kraju šibanim snažnom burom i surovim jugom.

Mnogi se pitaju kako fra Jure može stići uređivati dvorište, crkvu pa i župni vrt – bašču. Moram priznati, sve je lakše uz marljive i vrijedne ruke naših župljana. Nema nas puno jer se vodimo onom narodnom: “…puno baba kilavo dijete”. Vrijedna ekipa predvođena našom Jacentom, Marom, Antom, Nikom i Petrom ovih dana angažirala se oko čupanja trave i korova koji je nakon kišnih dana učinio popriličnu štetu. Velike količine kiše napravile su nam problem jer početkom svibnja zasađeni, krastavci, tikvice, kukuruz, mrkva, cikla, luk, suncokret, rotkvice, tikve, krumpir… nažalost, nisu uspjeli izdržati veliku vlažnost i morali smo pristupiti ponovnoj sadnji.

Neka bude u blagoslovu te neka Gospodin nagradi trud marljivih ručica plodovima koje ćemo kušati, nadamo se u zdravlju i veselju. Naša vrijedna ekipa svojim radnim akcijama učinila je da vrt bude lijep i skladno uređen. Hvala svima!